JAKIE SĄ WADY UMOWY LEASINGU?

Wady leasingu

Wysokie koszty - leasing jest zazwyczaj droższy niż tradycyjne finansowanie z powodu, prowizji, wyższego oprocentowania i ubezpieczenia.

Zobowiązanie długoterminowe - umowy leasingowe zazwyczaj obejmują okres od 2 do 5 lat, co oznacza długoterminowe zobowiązanie, z którym trudno się rozstać. 

Ograniczenia - w ramach umowy leasingowej istnieją ograniczenia dotyczące sposobu korzystania z przedmiotu leasingu. Może to obejmować ograniczenia dotyczące kilometrów lub limitów czasowych / wynajmu itp.

Naprawy - w przypadku leasingu (inaczej niż w wynajmie), leasingobiorca ponosi pełną odpowiedzialność za utrzymanie i naprawę przedmiotu leasingu. 

Ograniczona elastyczność - podczas trwania umowy leasingowej, zmiana warunków umowy może być trudna lub niemożliwa.

Problemy z końcową wartością - w przypadku umowy leasingowej z opcją wykupu, przeszacowanie końcowej wartości może spowodować, że leasingobiorca zapłaci więcej za przedmiot niż wartość rynkowa. 

Brak własności przedmiotu - w ramach umowy leasingowej przedmiot leasingu pozostaje własnością leasingodawcy, co oznacza, że leasingobiorca nie posiada żadnych praw własności do przedmiotu

 

Słowa kluczowe:

[wady leasingu, audyt umowy leasingu, Finserv, Leasing Polski, Mleasing, EFL, Idea Getin Leasing, PEKAO Leasing, PKO Leasing, Impuls Leasing, VB Leasing ]

Popularne tagi...